Aktualności

Studenci WSBiP na praktykach w Urzędzie Miasta i Straży Miejskiej

Władze Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim podpisały 18 marca umowę o współpracy z Urzędem Miasta i Strażą Miejską.

Porozumienie zostało sygnowane przez  władze uczelni, prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego oraz komendanta Straży Miejskiej Andrzeja Kaniewskiego.

– Nasi studenci na kierunku zarządzanie dzięki współpracy z Urzędem Miasta będą poznawać funkcjonowanie poszczególnych wydziałów – mówi Izabela Zaborowska, rektor WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Natomiast porozumienie ze Strażą Miejską pozwoli studentom kierunku logistyka poznać zasady tej pracy. Priorytetem władz Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim jest nie tylko utrzymanie istniejących kierunków, ale też tworzenie nowych. Dlatego poszerzając swoją ofertę uczelnia proponuje przyszłym studentom od nowego roku akademickiego studia na kierunku logistyka oraz na kierunku zarządzanie.

Specjalności na nowych kierunkach oferowanych przez Wyższą Szkołę Biznesu i Przedsiębiorczości będą uwarunkowane potrzebami przyszłych studentów.

– Pracodawcy z którymi rozmawiamy zwracają uwagę na to, że brakuje dobrze wykwalifikowanych pracowników. Stąd jako miasto wspólnie ze Straż Miejska, wyszliśmy z inicjatywą, żeby praktyki odbywać właśnie w naszych jednostkach – mówił prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.– Zakładam, że jeśli pojawi się zainteresowanie jesteśmy skłonni, żeby takie praktyki odbywały się także w innych firmach. Potrzebujemy w naszym mieście fachowców. Chcemy też wspólnie z WSBiP wprowadzić program dzięki, któremu nauczyciele będą mogli się dokształcać.

– Studenci WSBiP poznają specyfikę pracy naszej formacji – mówi komendant Straży Miejskiej Andrzej Kaniewski. – Jesteśmy otwarci na współpracę z uczelnią i ze studentami, którzy być może już
w niedalekiej przyszłości zasilą nasze szeregi. W Ostrowcu będą potrzebni nowi i wykształceni funkcjonariusze z racji tego, że następuje wymiana pokoleniowa. Już wkrótce będziemy rozwijać monitoring wizyjny. To też wiąże się z zatrudnieniem większej liczby funkcjonariuszy.