Aktualności

Czas na nowoczesne pracownie językowe

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski rozpoczęła kolejny etap realizacji projektu p.n. “Nowoczesna szkoła” tym razem dotyczy on wyposażenia pracowni lingwistycznych. Właśnie został ogłoszono przetarg na “Dostawę, montaż i uruchomienie wyposażenia klas językowych w ramach projektu “Nowoczesna Szkoła – modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne publicznych szkół podstawowych w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z modernizacją infrastruktury sportowej”.

– Chcemy, aby baza naszych placówek oświatowych była, jak najlepsza stąd realizacja programu „Nowoczesna Szkoła”, na który środki pochodzą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Gmina Ostrowiec Świętokrzyski finansuje certyfikaty językowe, dodatkowe zajęcia z języków obcych, a teraz chcemy postawić na nowoczesne wyposażenie pracowni lingwistycznych. Zależy nam, aby uczniowie w ostrowieckich szkołach posługiwali się dwoma językami.

W ramach projektu ma powstać osiem nowoczesnych pracowni językowych do których trafi m.in. 192 pulpity dla uczniów, 200 słuchawek z mikrofonami, osiem jednostek centralnych wraz z biurkami z wbudowanymi monitorami.

Dotychczas w ramach projektu “Nowoczesna Szkoła” zakupiono ponad 500 laptopów do szkół, wyposażenie do klas matematycznych i przyrodniczych (mikroskopy, tablice multimedialne, teleskopy, aparaty fotograficzne), zmodernizowano szatnie w PSP nr 3, wybudowano boisko na terenie PSP Nr 14.

Przed nami budowa boiska przy PSP Nr 4 oraz modernizacja hali sportowej przy PSP Nr 14, wymiana oświetlenia, remonty łazienek, budowa podjazdów dla niepełnosprawnych.

– W tym roku szkolnym Gmina Ostrowiec Świętokrzyski po raz kolejny sfinansuje możliwość zdawania certyfikatów językowych w języku angielskim, niemieckim i francuskim – deklaruje prezydent Jarosław Górczyński. Ten projekt zbiera bardzo dobre opinie zarówno na zewnątrz, ale co mnie bardzo cieszy także wśród najbliższych naszych uczniów. Rodzice i dziadkowie dziękują za to, że nie ponoszą dodatkowych kosztów za ów egzamin, a do tego chwalą sobie, iż można go zdać na miejscu. Owe certyfikaty otwierają wiele drzwi, a nasi uczniowie zdają egzaminy z języka angielskiego na poziomie B2, którym wykazać muszą się absolwenci studiów wyższych.