Aktualności

Wigilijne spotkanie na ostrowieckim Rynku

 

Wyjątkowy, świąteczny klimat zapanował w piątek na Rynku za sprawą odbywającej się tam wigilii, na którą mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i innych okolicznych miejscowości, zaprosili prezydent Jarosław Górczyński oraz starosta Marzena Dębniak.

Ze sceny popłynęły kolędy, pastorałki i utwory, które od zawsze towarzyszą nam w okresie świątecznym. W gronie wykonawców znaleźli się m.in. Magonianki, Szwarszowianki, Tremolo, chóru „Wiolinki”, wokaliści ze studia „Pandora”, a na finał chór „Coro Cantorum”.

Wśród licznych straganów, gdzie można było kupić wiele bożonarodzeniowych ozdób i smakowitości na szczególną uwagę zasługiwał ten towarzyszący kiermaszowi „Ciasto dobroci”, w którym radni KWW Jarosława Górczyńskiego częstowali słodkościami, z których dochód powędrował na leczenie 2-letniej Igi.

Gorący poczęstunek, który cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, przygotowali z kolei pracowni Agencji Rozwoju Lokalnego.

Życzenia zebranym na Rynku mieszkańcom złożyli: prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, starosta ostrowiecki Marzena Dębniak, poseł Andrzej Kryj, senator Jarosław Rusiecki, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Irena Renduda – Dudek, wiceprezydent miasta Piotr Dasios.

– Życzę wszystkim zdrowia, spokoju, radości oraz chwil spędzonych w gronie najbliższych – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. Święta Bożego Narodzenia to święta rodzinne i powinny być one zarezerwowane dla najbliższych. Życzę, aby ten czas przeznaczony był na kontemplację, na odpoczynek i nabranie sił.

– Bądźmy w te święta razem ze swoimi bliskimi i cieszmy się tym pięknym czasem – powiedziała starosta Marzena Dębniak.

– Ja życzę z całego serca przepięknych świąt Bożego Narodzenia, spokoju, radości i wypoczynku- powiedziała przewodnicząca Irena Renduda – Dudek.

Harcerze przekazali władzom miast i powiatu betlejemskie światełko pokoju.

– Już po raz 28 chcemy się podzielić z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego ogniem przywiezionym z Betlejem- mówił komendant ostrowieckiego hufca Dariusz Czupryński. Światło zostało odpalone w grocie narodzenia pańskiego, a następnie dzięki braci skautowej samolotem trafiło do Austrii i na Słowację, a stamtąd przywozimy je do Ostrowca Świętokrzyskiego. Hasłem tegorocznej akcji jest „Światło, które łączy”.

Na zakończenie spotkania modlitwę odmówił ksiądz dziekan Jan Sarwa. Następnie mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego łamali się na Rynku opłatkiem i składali sobie życzenia.