Aktualności

Ostrowieckie obchody Dnia Edukacji Narodowej

W miniony czwartek w Hotelu Accademia bardzo uroczyście obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele z ostrowieckich szkół i przedszkoli otrzymali odznaczenia i wyróżnienia za swoją pracę. W uroczystości uczestniczyli: prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, wiceprezydent Marzena Dębniak, przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda- Dudek, Anna Niedbała – sekretarz ostrowieckiego Urzędu Miasta w Ostrowcu, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości dr Izabela Zaborowska, poseł Andrzej Kryj, Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski, Kazimierz Mądzik świętokrzyski Kurator Oświaty, Ewa Malec, prezes zarządu ZNP w Ostrowcu, przedstawiciele duchowieństwa, radni miejscy i powiatowi oraz zaproszeni goście.

– Dzisiejsze święto jest niezwykle ważne dla nauczycieli, uczniów, rodziców, dziadków. Dobrze wykształcona i wychowana młodzież to ogromna wartość lokalnej społeczności, ale też nadzieja na lepsze jutro dla naszego miasta i naszego regionu – mówił prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Chciałbym serdecznie podziękować nauczycielom i pedagogom oraz wszystkim pracownikom oświaty za ich wkład i zaangażowanie. Mamy piękne budynki, inwestujemy w oświatę. W tym roku kupujemy między innymi 500 laptopów, ale najważniejsza jest kadra pedagogiczna. Zwiększyliśmy i utrzymujemy stypendia dla najzdolniejszej młodzieży o sto procent. Dla nauczycieli, którzy osiągają sukcesy ze swoimi wychowankami mamy dodatki motywacyjne w kwocie 1 tys zł. brutto. Takich zdolnych uczniów mamy bardzo wielu. Nasza młodzież może zdawać egzaminy na certyfikaty z języków obcych, za które płaci gmina. Ostrowiec jest liderem jeżeli chodzi o naukę języków obcych. Otworzyliśmy szkoły w piątki i soboty. Zwiększona został oferta sportowa dla młodzieży. Inwestujemy w infrastrukturę oświatową. Jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego i sił do realizacji nowatorskich pomysłów.

– Dzisiaj zostanie wręczone jedno odznaczenie ministra edukacji, siedem nagród kuratora oraz 25 nagród Prezydenta Miasta – mówiła wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Marzena Dębniak.– Przez ostatnie cztery lata staraliśmy się, aby szkoły reprezentowały jak najwyższy poziom, żeby były dobrze wyposażone. W szkołach dużo zmieniło się na lepsze. Są nowoczesne szatnie, wielofunkcyjne boiska, sprzęt multimedialny. Postawiliśmy także na jakość nauczania. Stąd dodatkowe zajęcia językowe. Możliwość zdawania certyfikatów. Dodatkowe zajęcia sportowe. W tym roku wyjątkową uwagę przywiązujemy do uczniów klas ósmych, tak żeby nasi wychowankowie mogli dostać się do wymarzonych szkół. Jeżeli będzie dobra współpraca pomiędzy powiatem i miastem to nauczyciele z powodu reformy oświaty nie stracą pracy.

Serdeczne życzenia dla nauczycieli przekazała także przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda – Dudek.