Aktualności

Społeczność amazonek to ważna grupa w Ostrowcu Świętokrzyskim

W 2017 roku minęło 20 lat od kiedy ostrowczanki dotknięte chorobą nowotworową piersi postanowiły działać i stworzyć w naszym mieście grupę wsparcia. Mimo iż ostrowieckie Amazonki swój jubileusz obchodziły w październiku minionego roku, to obecnie Panie stworzyły piękną kronikę pamiątkową, w której uwieczniły minione wydarzenia i pomoc okazaną im przez szereg osób. W tym pięknym gronie swoje szczególne miejsce znalazł Prezydent Miasta Jarosław Górczyński, który od wielu lat wspiera działania Amazonek.

Swój wpis  w księdze pamiątkowej Prezydent Miasta rozpoczął  słowami Dalajlamy XIV “Miłość i współczucie to rzeczy niezbędne, nie luksusowe. Bez nich ludzkość nie przetrwa.”

– Ostrowiecka społeczność amazonek to ważna grupa w naszym mieście. Przez dwadzieścia lat niestrudzonej pracy udało się Paniom osiągnąć bardzo wiele. Pięknie działacie wspierając potrzebujące ostrowczanki oraz ich rodziny. Waszą zasługą jest ogromny postęp w walce ze stereotypami i uprzedzeniami dotyczącymi kobiet po mastektomii.  Wspólnie stawiacie czoło chorobie, dajecie przykład jak cieszyć się z każdej chwili życia. Pokazujecie, że współczucie i empatia to coś co dajemy od siebie. Wasze ciepło i optymizm jest pięknym przejawem istoty człowieczeństwa i miłości dla drugiego człowieka. W imieniu mieszkanek i mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego dziękuję serdecznie za minione lata. Z całego serca dziękuję Paniom za Waszą determinację i siłę w realizacji podejmowanych działań – napisał Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.