Aktualności

Podziękowania dla instruktorów nauki jazdy  

Dzień Instruktora Nauki Jazdy  to jeszcze nieoficjalne święto, ale zaplanowane na 7 sierpnia obchody zmobilizowały do organizacji różnych wydarzeń środowiska szkół jazdy w całym kraju. Nie inaczej było w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie spotkanie integracyjne przygotowała Szkoła Jazdy Monte Carlo. Parada pojazdów oznakowanych „L-kami” wystartowała o godzinie 16.00  spod ostrowieckiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Instruktorom asystowała policja i straż miejska, a przejazd zakończył wspólny grill.

Z zaproszenia środowiska ostrowieckich szkoleniowców skorzystał Prezydent Miasta Jarosław Górczyński, który podziękował zebranym za ich wkład w budowę bezpiecznego miasta.

– Składam serdeczne gratulacje dla wszystkich instruktorów nauki i techniki jazdy, wykładowców i całego personelu ostrowieckich ośrodków szkolenia, pracowników oraz osób odpowiadających za poziom umiejętności przyszłych kierowców, a tym samym za nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze. Państwa pracę należy rozumieć jako misję na rzecz poprawy i propagowania zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród wszystkich jego uczestników. Państwa działania to także ważny wkład w budowanie świadomości społecznej i odpowiedzialności wśród mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz gmin ościennych – zwrócił się do zebranych instruktorów Prezydent Jarosław Górczyński.

– Ludzie myślą, że my tylko jeździmy samochodem i na tym polega na nasza praca, jednak nie zdają sobie sprawy, że to ogromna odpowiedzialność by odpowiednio przygotować kogoś do egzaminu, a często to zajęcie niebezpiecznie – mówił organizator wydarzenia Norbert Kamoda ze Szkoły Monte Carlo.