Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski tętni życiem

Miniony weekend w naszym mieście upłynął pod znakiem wielu imprez, zarówno tych sportowych, jak i kulturalnych. Pogoda sprzyjała, a mieszkańcy chętnie korzystali z przygotowanej oferty. W sobotni wieczór ostrowieckim Rynkiem zawładnęły cygańskie rytmy, które porwały mieszkańców naszego miasta do zabawy, a to za sprawą koncertu Bogdana Trojanka & Terne Roma. Wielbiciele muzyki cygańskiej mieli możliwość posłuchać energicznej, ekspresyjnej romskiej muzyki, podziwiać barwne stroje, a także kunszt taneczny artystów. Impreza odbyła się pod hasłem „Wakacje w Centrum” i została zrealizowana dzięki wsparciu środków z Budżetu Obywatelskiego z projektu „Integracja mieszkańców”.

Ci, którym bliższe są sportowe emocje, kibicowali polskiej reprezentacji w siatkówce podczas towarzyskiego meczu z Kamerunem. Po raz kolejny doping ostrowieckich kibiców przyniósł naszej drużynie szczęście i zwycięstwo 4:0.

W niedzielę ostrowczanie mieli również do wyboru kilka propozycji. Mecz piłkarzy KSZO z AVIĄ Świdnik, bądź zorganizowany w cieniu drzew ośrodka wypoczynkowego Gutwin piknik o tematyce ekologicznej. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji jak animacje ruchowe, ciekawe konkursy, gry, zabawy jak również pokazy teatralne w wykonaniu Teatru Kultureska „Mapa marzeń”. Uczestnicy pikniku podziwiali pokaz sokolniczy, mieli możliwość przejechać się rydwanem jak również zgłębić tajniki sztuki walki taekwondo. Nie lada gratką okazały się dmuchańce, które przyciągały rzesze najmłodszych mieszkańców naszego miasta i cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem.

Równie rodzinnie, wesoło, a na dodatek tanecznie było w niedzielne popołudnie na osiedlu „Rosochy”, gdzie miłośnicy muzyki dance bawili się podczas koncertu D-Bomb oraz gwiazdy wieczoru Czadomana. Zebrani śpiewali razem z wykonawcami znane i lubiane hity, które nagradzali za każdym razem, gromkimi brawami. Organizatorzy festynu, czyli Rada Osiedla Rosochy zadbali również o strefę gastronomiczną jak również ciekawe animacje dla dzieci.

– Ostrowiec Świętokrzyski od dawna tętni życiem. Naszym mieszkańcom oferujemy szeroki wybór  imprez kulturalnych i sportowych. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. To jest zasługą wielu osób i podmiotów, ale przede wszystkim samych mieszkańców, którzy coraz chętniej angażują się w różne przedsięwzięcia. Ożywiamy Rynek, ale nie zapominamy i o integracji lokalnych społeczności związanych z poszczególnymi osiedlami. Wierzę, że tylko  rozwój miasta, który obejmuje różne aspekty życia może przynieść prawdziwe korzyści – uważa Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.