Aktualności

Razem przez życie – Diamentowe i Złote Gody w ostrowieckim USC

Jubileusze pożycia małżeńskiego to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół.

W minioną sobotę pięć ostrowieckich par świętowało wspólną drogę przez życie. Cztery pary małżeńskie – Państwo Antoni i Alina Czubowie, Zofia i Ludomir Liznerowie, Bogusław i Jolanta Koziełowie oraz Wiesław i Zofia Wojciechowscy, świętowały 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego, a Państwo Władysław i Regina Zawołowie aż 60 lat wspólnego życia. Z tej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyło się uroczyste spotkanie z dostojnymi Jubilatami.

Małżonkowie odnowili swoją przysięgę małżeńską przed Prezydentem Jarosławem Górczyńskim, który wręczył parom medale przyznane przez Prezydenta RP oraz pamiątkowe szklane serca z dedykacją i serdecznymi życzeniami kolejnych pomyślnych, wspólnie spędzonych lat życia. Nie zabrakło również lampki szampana oraz symbolicznego toastu.

– Jest wiele jubileuszy godnych świętowania, ale na szczególną uwagę zasługują wspaniałe rocznice pożycia małżeńskiego. Wyrażam szacunek i podziw dla wytrwałości i niezłomności par małżeńskich, które pomimo wielu przeciwności losu dotykających życia, doczekały tak pięknego jubileuszu jakim są złote, a tym bardziej diamentowe  gody. Dzisiejsi jubilaci powinni być wzorem dla młodych. Są przykładem, że prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, w oparciu o wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek – podkreśla Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.