Aktualności

Ostrowieccy raperzy u Prezydenta. Rap to muzyka młodych

Przedstawiciele ostrowieckiego środowiska raperskiego złożyli wizytę Prezydentowi Miasta Jarosławowi Górczyńskiemu. Młodzi raperzy wręczyli Prezydentowi stosowny list oraz pamiątkową koszulkę dziękując za udzielone wsparcie przy organizacji konkursu „# Rap_16- stka” na utwór, w którym pojawić się miał motyw poświęcony naszemu miastu. W rywalizacji wzięło udział 25 osób, które skomponowały i nagrały swoje  zwrotki oraz umieściły te utwory na serwerze YouTube. Zwyciężył wówczas ostrowczanin Wicek z utworem „27-400”.

– Hiphop to niewątpliwie fenomen. Swoją przestrzeń znaleźli głównie w internecie. Dla wielu młodych ludzi, to środek na wyrażenie siebie, ale to także jeden z nielicznych już  obecnie bastionów szczerej wypowiedzi. Dlatego cieszę się, że to środowisko jest aktywne również w naszym mieście. Przekaz raperów dociera do młodych ludzi i widzę w tym potencjał do promocji ich twórczości, ale i naszego miasta. Myślę, że po konkursie, ciekawym muzycznie wydarzeniem w Ostrowcu Świętokrzyskim stał się utwór skomponowany z okazji otwarcia odkrytych basenów na „Rawszczyźnie”. „Rawka Od Nowa” autorstwa i w wykonaniu Wicka to już hit tegorocznego lata – uważa Prezydent Jarosław Górczyński.