Aktualności

Zakupy pod nową wiatą handlową

W czwartkowe do południe prezydent Jarosław Górczyński odwiedził handlujących na Targowisku Miejskim, którzy po raz pierwszy sprzedawali produkty rolno-spożywcze pod nowo powstałą wiatą targową “Mój Rynek”.

Wybudowana wiata przeznaczona jest na potrzeby promocji i sprzedaży produktów rolno-spożywczych. Wiata obudowana z dwóch stron płytą warstwową wraz z elektrownią fotovoltaiczną i towarzyszącą infrastrukturą techniczną wyposażona została również w węzeł sanitarny. Miejsca handlowe zlokalizowane pod wiatą zostały utwardzone i wposażone w oświetlenie sztuczne oraz możliwość podłączenia do energii elektrycznej. Powierzchnia handlowa wewnątrz wiaty wynosi 1054,50m2 – 61 miejsc handlowych.

– Ostrowieckie Targowisko jest liderem i największym placem targowym w całym województwie i o ten stan rzeczy zamierzam dbać, a nawet stale zwiększać potencjał i warunki w jakich funkcjonują tu handlujący i robią zakupy nasi mieszkańcy – powiedział prezydent Jarosław Gorczyński. – Takie inwestycje to także wyraz szacunku dla setek samozatrudniających się osób, które z prowadzonej tu działalności utrzymują swoje rodziny. Targowisko Miejskie to nie tylko miejsce funkcjonowania setek punktów handlowych. To jedno z tych miejsc, które tworzą również wizerunek i klimat naszego miasta. Popularność targowiska utrzymuje się na wysokim poziomie, pomimo zachodzących zmian w preferencjach konsumentów, powodujących, że handel przenosi się do dużych galerii handlowych. Ta hala to dopiero początek dobrych zmian inwestycyjnych na Targowisk – dodał prezydent.