Aktualności

Rawka Od Nowa

Długo wyczekiwane przez mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego odkryte baseny już niebawem będą tętniły życiem, sprawiając radość zwolennikom kąpieli słonecznych. Letnie baseny wykonane zostały na miarę XXI wieku i są wizytówką naszego miasta. Wyposażone zostały w trzy baseny z łóżkami wodnymi oraz urządzeniami zabawowymi, zjeżdżalnią oraz placem zabaw. Miejsce dostosowane zostało zarówno dla starszych mieszkańców jak i najmłodszych użytkowników.

W dniu dzisiejszym uroczystego otwarcia technicznego dokonały władze miasta na czele z prezydentem Jarosławem Górczyńskim oraz wykonawcą inwestycji Władysławem Sobiechem.

– Te baseny z pewnością będą wizytówką naszego miasta – mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w realizację tej inwestycji. Szczególne podziękowania pragnę złożyć na ręce Pani wiceprezydent Marzeny Dębniak, która narażając swoje dobre imię i godność osobistą, wykazała się odwagą w trudnych momentach dla tego pięknego miejsca. Dziękuję również wszystkim pracownikom wykonującym tu codzienną pracę, a także Wydziałowi Infrastruktury Komunalnej, z naczelnikiem Krzysztofem Kowalskim na czele. Kolejne podziękowania składam na ręce pracowników i dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Szczególnie dziękuję też całej Radzie Miasta, za jednogłośność, Pani Skarbnik, za to że wspólnie udało nas się wygospodarować środki oraz dziennikarzom za rzetelnie przekazywane informacje, pisanie prawdy i kręgosłup moralny, który zdolny był udźwignąć niejeden nacisk – mówił prezydent. – Otwarcie tych basenów to sukces wszystkich mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i z tego powinniśmy się cieszyć, zapominając o trudnościach i złośliwościach jakie nas spotykały. Te baseny to kontynuacja pięknych tradycji. Dziś możemy czuć taką dobrą satysfakcję, ponieważ zrobiliśmy to co do nas należy, to czego oczekiwało od nas nasze miasto i nasi mieszkańcy.