Aktualności

Ostrowczanin wygrywa wyścig

W piątkowe popołudnie centrum miasta zamieniło się w metę kolarskiego wyścigu, a to za sprawą XIII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Mjr. Hubala. Organizatorem wyścigu było Stowarzyszenie Klub Sportowy „Olimpijczyk” Końskie, którego prezesem jest Andrzej Sypytkowski.

W wyścigu udział wzięło aż 168 kolarzy, 24 ekipy w tym 20 zagranicznych, a w śród nich ostrowczanin Kamil Zieliński, który wygrał pierwszy etap wyścigu.

– To wielka frajda wygrać w swoim rodzinnym mieście – mówi Kamil Zieliński.- To był bardzo ciężki etap. Upał i góry dokuczały niemiłosiernie. Ten sukces dedykuje rodzicom oraz mojej dziewczynie. Chciałbym wygrać cały wyścig, bo w ubiegłym roku przegrałem go zaledwie o 3 sekundy, ale nie będzie to łatwe. Jutro jest jazda na czas i wszystko może się zdarzyć.

Kamil Zieliński żółtą koszulkę lidera otrzymał z rąk prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosława Górczyńskiego, który dziękował kolarzowi za ten fantastyczny wyścig oraz wspaniałą promocję naszego miasta.

– Dziękuję za dzisiaj  i życzę kolejnych sukcesów – mówił prezydent. – To dla mnie zaszczyt móc stać tutaj i wręczać główną nagrodę naszemu, rodowitemu kolarzowi.

Wyścig rozpoczął się w czwartek, 31 maja w Kielcach, a finał odbędzie się w niedzielę w Końskich. I etap wyścigu wystartował w Poświętnem, a zakończył  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kolarze mieli do pokonania trasę liczącą około 195 kilometrów, która wiodąc m.in. przez Drzwicę, Przysuchą, Szydłowiec i Wąchock, doprowadziła ich do Ostrowca Świętokrzyskiego.

II etap to 128-kilometrowy etap ze Skarżyska Kamiennej do Kazimierzy Wielkiej, zaś finałem „hubalskiego” wyścigu będzie etap z Radoszyc do Końskich, który rozegrany zostanie w niedzielę 3 czerwca.

Szlakiem Walk Majora Hubala to międzynarodowy wyścig kolarski odbywający się na terenie województwa świętokrzyskiego, łódzkiego i mazowieckiego, wchodzący niegdyś w skład Pro Ligi i figurujący w kalendarzu UCI. Główną nagrodą za zwycięstwo jest replika szabli majora Henryka Dobrzańskiego pseud. “Hubal”, a wyścig zazwyczaj kończy się w Końskich, u stóp pomnika legendarnego dowódcy oddziałów partyzanckich. Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku.