Aktualności

Dla uczniów nadszedł czas odpoczynku

W piątek, w ostrowieckich szkołach podstawowych oficjalnie zakończono rok szkolny 2017/2018. Długo wyczekiwany przez uczniów czas wakacji i odpoczynku stał się faktem. Tegoroczne uroczystości zostały wzbogacone o całkowicie nowy element, który nawiązuje do zwyczaju jaki obowiązywał w szkołach parędziesiąt lat temu. Srebrne tarcze, symbol wzorowego ucznia, zostały decyzją prezydenta Jarosława Górczyńskiego przywrócone do szkół, a przede wszystkim dla zdolnych i ambitnych uczniów. W każdej klasie, każdej szkoły przynajmniej jeden uczeń wykazujący się najlepszymi wynikami w nauce otrzymał specjalne wyróżnienie, którym jest srebrna tarcza. Może ją z dumą nosić przypiętą do ubrania, czyniąc honory szkole, rodzicom i pedagogom.

Prezydent osobiście uczestniczył w uroczystościach zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 14. Tutaj również nie obyło się bez niespodzianki, którą okazała się być deklaracja władz miasta dotycząca kompleksowej modernizacji boiska. Zwracając się do uczniów prezydent podkreślił rolę samodyscypliny i motywacji:

Mam nadzieję, że z biegiem czasu, Wasz młodzieńczy zapał nie ostygnie i wciąż będziecie marzyć i mierzyć wysoko. Nie ma takiego miejsca na ziemi, którego nie moglibyście zdobyć, takiego zawodu, którego nie moglibyście w przyszłości wykonywać. Wszystkie Wasze marzenia są do spełnienia i chciałbym aby szkoła do której uczęszczacie dała Wam solidne podstawy, ciepło i wiarę w siebie.

Zwracając się teraz do rodziców naszych najmłodszych uczniów, życzę Państwu, abyście byli zawsze dumni ze swych pociech i niezależnie od ich wyników zawsze ich wspierali. Jest takie stare przysłowie, które mówi, że każdy kwiat i każdy owoc ma swój czas – podobnie dzieci, niektóre dojrzewają szybciej, a inne potrzebują dłuższej opieki i troski. Jednak ta cierpliwość zawsze się odpłaca, co Państwo jako rodzice i wychowawcy klas, z pewnością doskonale wiecie.

Jako, że nie lubię przychodzić z pustymi rękami, chciałbym oficjalnie ogłosić Państwu, że w bliskim czasie rozpocznie się na terenie szkoły budowa nowoczesnego boiska sportowego, na którym Państwa dzieci będą mogły rozwijać swoje talenty sportowe. Dodatkowo na kolejny rok szkolny wyposażone kompleksowo zostanie wiele pracowni dydaktycznych.

Wakacje się rozpoczęły i potrwają do 3 września. Życzmy sobie aby były słoneczne, pełne pozytywnych przygód, ale przede wszystkim bezpieczne.