Aktualności

W intencji hutników i strażaków

Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w niedzielnej mszy świętej odprawionej w intencji hutników i strażaków w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie w towarzystwie parlamentarzystów złożył kwiaty pod figurką Św. Floriana.

Włodarz miasta podziękował mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego za pamięć o byłych hutnikach i strażakach oraz za szacunek jaki oddali swoją postawą również wszystkim obecnym strażakom i hutnikom.

– Przemysł hutniczy w naszym mieście jest niezwykle ważny, ale nie zapominany także o innych gałęziach gospodarki – mówi Prezydent Jarosław Górczyński. – Huta była i nadal jest największym pracodawcą w naszym mieście ale huta czy straż pożarna to nie maszyny, komputery, sprzęt czy samochody, to przede wszystkim miejsce gdzie najważniejszym ogniwem jest człowiek, bez którego żaden zakład nie byłby w stanie funkcjonować. Dlatego dziękuję wszystkim strażakom oraz hutnikom za codzienny trud jaki pokonują przy wykonywaniu swoich obowiązków zawodowych – dodał prezydent.