Aktualności

Rocznicowe obchody uchwalenia Konstytucji

Jak co roku, rocznicowe obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez Dziekana ks. Jana Sarwę w Kolegiacie Świętego Michała. Następnie uczestnicy uroczystości, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą ze Szkoły Muzycznej I Stopnia, przeszli na Rynek gdzie wysłuchali okolicznościowych przemówień oraz złożyli wiązanki i wieńce pod Pomnikiem Pomordowanych Ostrowczan.

W wygłoszonym przemówieniu Prezydent Jarosław Górczyński zaakcentował potrzebę wspólnego działania i jedności.

– Tegoroczne obchody wydają się mieć wyjątkowe znaczenie w kontekście bieżących wydarzeń oraz zmagań w polskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Refleksja winna dotyczyć nas wszystkich, naszego codziennego życia oraz wspólnej przyszłości. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby postulaty i przesłanie uchwalonej przed 227. laty Konstytucji były obecne i dziś. Nie możemy zaprzepaścić wypracowanych z dużym trudem dokonań minionych dwóch dekad, dzięki którym Polska zyskała mocną pozycję w Europie i świecie mówił do zgromadzonych Prezydent Górczyński. – To samo dotyczy naszego miasta. Jako Ostrowczanie mamy różne spojrzenia na wiele spraw, lecz cel musi być jeden – dodał prezydent.

Na zakończenie przemówienia, w przeddzień dnia patrona wszystkich strażaków i hutników – Świętego Floriana, prezydent złożył wszystkim Hutnikom i Strażakom podziękowania i najlepsze życzenia od władz miejskich oraz wszystkich mieszkańców gminy.

– Korzystając z dzisiejszej okazji dziękuję Strażakom za poświęcenie i oddaną służbę na rzecz dobra społecznego. Hutnikom zaś za pogłębianie przemysłowych tradycji naszego miasta – mówił prezydent.