Aktualności

Festiwal rowerowy po ostrowiecku

W dniach 18-20 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim odbywał się festiwal rowerowy pod nazwą OstrowerFest.  Była to inicjatywa zrodzona oddolnie z potrzeb środowiska rowerowego naszego miasta.

OstrowerFest to  wydarzenie zorganizowane w naszym mieście po raz drugi w ramach, którego odbył się cykl wydarzeń przybliżających szerokorozumianą kulturę rowerową.  W tym celu zorganizowane zostały spotkania i dyskusje z podróżnikami, którzy opowiadali o swoich pasjach rowerowych. Przeprowadzone zostały również warsztaty mechaniki rowerowej i pokazy filmów o tematyce rowerowej. W ramach działań odbyły się także liczne konkursy w których nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Prezydent osobiście uczestniczył  w sobotnim wydarzeniu zorganizowanym na płycie Rynku, gdzie oprócz konkursów można było obejrzeć rowery retro.

– Gratuluję organizatorom pomysłu związanego z realizacją festiwalu rowerowego w  naszym mieście – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. – Ilość osób biorących udział w tego typu wydarzeniach jest dowodem na to, że w Ostrowcu Świętokrzyskim jest coraz więcej pasjonatów rowerowych wycieczek. Coraz częściej mieszkańcy wykorzystują rower do rekreacji i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzięki tego typu wydarzeniom nie tylko promujemy Ostrowiec Świętokrzyski i lokalny samorząd ale również rowerowe eskapady, kulturę rowerową oraz wspólne, rodzinne spędzanie czasu – dodał prezydent.

W niedzielne do południe w ramach Ostrower Fest zorganizowany został również rajd rowerowy, w którym udział wzięło ponad 170 osób.