Aktualności

Budżet Obywatelski ma łączyć, a nie dzielić …

 – Budżet Obywatelski ma łączyć, a nie dzielić – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent dodał, że policzono głosy złożone w ramach tegorocznej jego edycji i z dużą przyjemnością może ogłosić, że zwycięzcami okazali się mieszkańcy Osiedla Ogrody, których projekty wygrały w dwóch kategoriach – dotyczy to „Monitoringu przestrzeni publicznej Osiedla Ogrody i Złotej Jesieni” oraz cykl imprez w ramach „Integracji Mieszkańców”.

Jak przekazał prezydent dodatkowo w ramach środków BO zrealizowany zostanie również „Plac Marzeń” przy ul. Tetmajera oraz przedsięwzięcia popularyzujące kulturę rowerową, ale na tym nie koniec.

– Już drugi rok z rzędu projekt zgłoszony przez działkowców, przegrał niewielką ilością głosów. Dlatego chciałbym docenić ich zaangażowanie i chęć poprawy infrastruktury „zielonych płuc naszego miasta. W związku z tym zdecydowałem się rekomendować Radzie Miasta zwiększenie środków na tegoroczny BO, celem realizacji właśnie tego zadania – dodał prezydent Jarosław Górczyński.

Podczas 5 dni głosowania, które trwało od 8 do 12 maja, ostrowczanie mieli szansę oddać swój głos na jeden z 17 projektów zgłoszonych do IV już edycji Budżetu Obywatelskiego. 13 z nich dotyczyło zadań inwestycyjnych, a 4 pozostałe zadania, tych z zakresu kultury.