Aktualności

Sezon remontowo-inwestycyjny na starcie

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Sp. z o.o. rozpoczął sezon remontów oraz budowy i rozbudowy ostrowieckich dróg.  Wczoraj Prezydent Miasta Jarosław Górczyński odwiedził miejską spółkę, gdzie po raz pierwszy w tym sezonie została uruchomiona otaczarnia, zajmująca się produkcją masy bitumicznej wykorzystywanej do pokrywania nawierzchni drogowych.

– To, że firma MPRD jest właścicielem otaczarni, i ma możliwość wykonywania masy asfaltowej na miejscu w Ostrowcu Świętokrzyskim pozwala firmie być elastyczną i konkurencyjną pod względem cenowym dla innych firm – mówił prezydent. – MPRD wyróżnia nie tylko niska cena usług ale w szczególności dobra jakość, solidność, terminowość i nowoczesność technologiczna. Firma wyposażona jest w urządzenia do układania wąskich ścieżek asfaltowych co coraz częściej wykorzystywane jest przy budowie ścieżek  rowerowych – dodał prezydent.

Prezydent poinformował, że gmina rozpoczęła sezon remontowo-inwestycyjny na miejskich drogach, ulicach i placach podając jednocześnie zakres prac wykonanych na gminnych drogach w roku ubiegłym.

W minionym roku gmina Ostrowiec Świętokrzyski wykonała 6.000 mb modernizacji dróg w  ramach realizowanych zadań i inwestycji. Największą inwestycją drogową była przebudowa pierwszego odcinka ulicy Rzeczki o wartości 7 ml 100 tys. zł. Prezydent podkreślił, że niektóre remonty udało się zrealizować tylko dzięki oszczędnościom.

 – Remont ulicy Sportowej to kwota 130 tys. zł, który udało wykonać się dzięki oszczędnościom, jakie miasto uzyskało spłacając  w ubiegłym roku kredyty, za odsetki od wcześniej spłaconych kredytów wykonaliśmy remont tej ulicy – mówił prezydent.

Prezydent zdradził też pierwsze plany remontowe ulic w roku bieżącym.

 – W pierwszej kolejności przystąpimy do remontu ulicy bocznej od Kolonii Robotniczej, następnie bocznej od Leśnej i odcinek ulicy Porzeczkowej na Gutwinie.