Aktualności

Spotkanie wielkanocne w SARONie

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Osób  Niepełnosprawnych Ruchowo „SARON” spotkali się jego członkowie. Do wspólnego stołu zasiedli wraz z zaproszonymi gośćmi: Prezydentem Jarosławem Górczyńskim, Prezes ARL Agnieszką Rogalińską oraz Dyrektorem ZUM Łukaszem Dybcem.

Spotkanie rozpoczęła Prezes Stowarzyszenia Mirosława Pastuszka, która na wstępie powitała przybyłych gości oraz złożyła świąteczne życzenia. Następnie oddała głos włodarzowi miasta, który z okazji Świąt Wielkanocnych złożył wszystkim przybyłym na  uroczystość, ich rodzinom, bliskim i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, zadowolenia z życia, pomyślności oraz spełnienia marzeń.

– Z okazji Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha, oraz pozytywnej energii do działania. Niech świąteczne dni upływają Państwu w duchu polskiej tradycji oraz atmosferze serdecznych spotkań rodzinnych. Niech nastrój tych Świąt, przybranych radością i beztroską utrwali się w sercu na długi czas i pozostanie także w poświątecznej codzienności – mówił prezydent.

Korzystając z okazji prezydent podziękował zarządowi oraz członkom stowarzyszenia za aktywność oraz pracę społeczną jaką na co dzień wykonują.

– Serdecznie dziękuję za zaproszenie na to miłe spotkanie wielkanocne. Bardzo cenię sobie spotkania w tak sympatycznym gronie, to dla mnie wielkie wyróżnienie i zaszczyt móc zasiąść z Państwem przy jednym stole i wspólnie cieszyć się z nadchodzących świąt – mówił prezydent. – Korzystając ze sposobności  pragnę podziękować, że przyczyniacie się Państwo do integracji środowisk niepełnosprawnych i pełnosprawnych poprzez właściwe kształtowanie wzajemnych stosunków, opartych na zasadzie obustronnej pomocy. Nie bez znaczenia są tu życzliwość oraz szacunek i koleżeństwo, którym się wzajemnie obdarowujecie. Wszystkim życzę wszelkiej pomyślności, sił do aktywnej pracy społecznej oraz uśmiechu przy pokonywaniu codziennych trudności w pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Aktywna działalność stowarzyszenia „SARON”  przyczyniła się do pozyskania w roku 2017 dotacji z gminy Ostrowiec Świętokrzyski w wysokości 16 500,00 na realizację zadania: „Profilaktyka, ograniczenie skutków dysfunkcji zdrowotnej oraz prowadzenie zajęć rehabilitacyjnych i psychologicznych dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego”.

W ramach zrealizowanego zadania w okresie od lipca do grudnia ubiegłego roku, 96 osób skorzystało z możliwości zdiagnozowania dolegliwości narządu ruchu podczas konsultacji z lekarzem specjalistą, 118 osób skorzystało z porad i uzyskało informację w ramach prowadzonego punktu informacyjnego dla osób niepełnosprawnych, 24 osoby poprawiło swój stan zdrowia oraz sprawność ruchową przez udział w zajęciach kondycyjno –rehabilitacyjnych, w  warsztatach z zakresu profilaktyki schorzeń skorzystało 250 osób.