Aktualności

Wielkanocny Ryneczek

W przedświąteczny weekend na ostrowieckim Rynku odbył się świąteczny kiermasz Wielkanocny Ryneczek.

Podczas tegorocznego kiermaszu mieszkańcy mogli nabyć ozdoby wielkanocne, wysłuchać wielu występów oraz wsiąść udział w zorganizowanych w tych dniach konkursach. Konkursy przeznaczone były zarówno dla młodszych jak i starszych ostrowczan. W ramach konkursów powstały przepiękne palmy wielkanocne oraz bajkowe pisanki, które zdobiły płytę ostrowieckiego Rynku.

Na scenie natomiast zaprezentowały się dzieci z ostrowieckich przedszkoli oraz chóry: Canto Amici, AD LIBITUM, Tremolo, Wiolinki  oraz Studio Wokalne PANDORA. Poza sceną na wszystkich przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji i zabaw, były to m.in warsztaty plastyczne, wspólne malowanie jajka wielkanocnego, poszukiwanie jajka wielkanocnego z grupą TOJA, a także degustacja wypieków wielkanocnych.

W niedzielne, wczesne popołudnie, Prezydent Miasta Jarosław Górczyński spotkał się z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia wielkanocne, a także wręczył nagrody w rozstrzygniętych konkursach.

– Cieszę się, że już po raz kolejny możemy wspólnie przygotować się do zbliżających się Świąt. Nadejście astronomicznej wiosny obudziło również przyrodę. Ciepło wygania zimę, a otaczający świat budzi się ponownie do życia. To dobry czas na odświeżenie naszych domów i przygotowanie się do nadchodzących Świąt, które stanowią podwaliny chrześcijaństwa. Życzę, aby wiara w Zmartwychwstanie Pańskie dała wszystkim nowe pokłady nadziei i optymizmu. Mam nadzieję, że wszyscy spędzimy radośnie ten czas ciesząc się z obecności bliskich i przyjaciół. Wszystkiego najlepszego! – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.