Aktualności

Przedszkolny talent show

W dniu dzisiejszym podczas przedszkolnego występu „Tańce z rożnych stron świata”, na scenie Kina Etiuda, dzieci z 10 ostrowieckich przedszkoli, zaprezentowały swoje taneczne talenty. Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego, zorganizowane zostało przez Przedszkole Publiczne nr 7. Prezydent był jednym z wielu uczestników tego wydarzenia, którzy przyglądali się z zachwytem i podziwem wszystkim występom tanecznym zaprezentowanym przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności w tańcach hiszpańskich, czeskich, japońskich, francuskich i wielu innych.

– Chciałbym pogratulować pomysłu na wspaniałą promocję dziecięcych talentów. Dzięki takim inicjatywom nie tylko promują Państwo talenty artystyczne najmłodszych mieszkańców naszego miasta ale również przyczyniacie się do zapoznania ich z kulturą z różnych stron świata – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński. – Zdobywanie wiedzy na temat różnych kultur narodowych jest równie ważne jak znajomość języków obcych, dlatego też chciałbym żeby do przeszkoli została wprowadzona nauka języków obcych, ponieważ ich znajomość to teraz konieczność.

– Tego typu wydarzenia zasługują na uznanie również dlatego, gdyż przyczyniają się do wyszukiwania talentów i jednocześnie wspierają dzieci w rozwijaniu ich uzdolnień i zainteresowań. Dziękuję Paniom nauczycielkom, które przygotowały dzieci do tak pięknego pokazu tańców – dodał prezydent.

-Jest to impreza cykliczna, którą organizujemy już od 12 lat- mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 7 Anna Kuligowska. – Za każdym  razem zapraszamy wszystkie przedszkola publiczne i niepubliczne do wspólnej zabawy. Taniec pomaga kształcić orientację w przestrzeni i oczywiście wyrabia poczucie rytmu. Dzieci kochają tę formę ruchu.

Na zakończenie Prezydent wspólnie z Dyrekcją PP nr 7 wręczyli uczestnikom pokazu tańców nagrody, dyplomy i słodycze.