Aktualności

Świąteczny klimat z gestem pojednania

W niedzielne popołudnie mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego poczuli bożonarodzeniowy klimat, a to za sprawą przygotowanego na Rynku miejskim spotkania opłatkowego. Był kiermasz bożonarodzeniowy, występy chóru i zespołów muzycznych z repertuarem polskich kolęd. Mieszkańcy mogli również spróbować pysznych, bezpłatnych, wigilijnych potraw serwowanych przez Centrum Integracji Społecznej.

Inicjatorem spotkania był Prezydent Miasta Jarosław Górczyński, który zachęcał do wspólnego kolędowania i czerpania radości z bycia razem.

-Wszyscy w mieście jesteśmy wielką rodziną – mówił Prezydent, zapraszając na scenę w geście pojednania starostę Zbigniewa Dudę oraz posła Andrzeja Kryja. Do władz miasta, powiatu i państwa na scenę dołączyli również pozostali samorządowcy w osobach pani Wiceprezydent oraz radnych Rady Miasta i Rady Powiatu. – Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam Państwu najserdeczniejsze życzenia, zdrowia, optymizmu, radości, pogody ducha. Niech świąteczna gwiazdka natchnie Państwa na lepsze jutro. Bądźmy dla siebie wyrozumiali, tolerancyjni, cieszmy się i wspierajmy, bo wszyscy tutaj jesteśmy jedną wielką rodziną – powiedział Prezydent Jarosław Górczyński.

Tradycyjnie, modlitwę odmówił ksiądz dziekan Jan Sarwa, a następnie wszyscy zebrani  odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi” i przełamali się opłatkiem życząc sobie wzajemnie, zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

W atmosferę świątecznego oczekiwania wprowadziły uczestników miejskiej wigilii, kolędy śpiewane przez chór „Coro Cantorum”, a punktem kulminacyjnym był występ góralskiego zespołu Turnioki.