Aktualności

Przy wigilijnym stole

Na stołach królowały potrawy rybne, owoce, ale wyjątkowo też słodkie wypieki i napoje. W dniu wczorajszym w siedzibie Polskiego Związku Diabetyków w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczył prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, radni Agnieszka Rogalińska i Małgorzata Bień, dyrektor MOPS Magdalena Salwerowicz oraz zaproszeni goście. Modlitwę odmówił ksiądz prałat Jan Sarwa, a następnie uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.

– Raz do roku dostajemy dyspensę od lekarza i księdza, dlatego na stole wigilijnym znajdują się tradycyjne potrawy, w tym także te słodkie – mówi Anna Gierczak, prezes Stowarzyszenia Diabetyków w Ostrowcu.- Najważniejsze jest to, że możemy się wspólnie spotkać, powspominać i porozmawiać. Najgorsze co może spotkać chorego człowieka to samotność i zamknięcie w czterech ścinach. Jest nam niezmiernie miło, że jest dzisiaj z nami pan Prezydent, który nas zawsze wspiera i na którego zawsze możemy liczyć.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński wręczył Pani Prezes symboliczną  gwiazdę betlejemską, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki.

– Wspomagamy jak tylko możemy diabetyków z naszego miasta – mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Tradycyjnie jak co roku spotykam się z Państwem przy wigilijnym stole aby życzyć Wam dużo zdrowia i szczęścia i tym razem jest podobnie . Tym razem ponownie z Państwem się spoyktóre działa bardzo prężnie. Wspieramy diabetyków i będziemy wspierać. Ważne jest to, że ci ludzie mają się gdzie spotkać, porozmawiać czy pożartować.