Aktualności

Ostrowieckie bombki

Od kilku dni doświadczamy w naszym mieście klimatu bożonarodzeniowego. Związane jest to z pojawiającymi się świątecznymi dekoracjami, a także świetlnymi iluminacjami, które  zamontowane zostały w różnych częściach miasta ale również dzięki różnorodnym wydarzeniom nawiązującym swoim charakterem do  Świąt Bożego Narodzenia.

Jednym z takich wydarzeń był konkurs na ostrowiecką bombkę choinkową za sprawą którego  w jednej z ostrowieckich księgarni zawisło wiele pięknych, własnoręcznie wykonanych bombek. Warunkiem koniecznym udziału w konkursie było wykonanie bombki opatrzonej herbem miasta. Inicjatorem i organizatorem konkursu byli właściciele rodzinnej księgarni z tradycjami.

Prezydent Jarosław Górczyński osobiście odwiedził pracowników księgarni gdzie występując w roli jury podziwiał talenty oraz pomysły twórcze mieszkańców naszego miasta. Bombki o różnorodnych kształtach wykonane zostały z najprzeróżniejszych materiałów i ozdobione rozmaitymi technikami. Wybór tej jednej jedynej nie był łatwy dlatego też zwycięzców w tym konkursie będzie wielu.