Aktualności

Ostrowiecki Browar Kultury w trakcie prac budowlanych

Odbudowa zniszczonego przez lata browaru Saskich i dostosowanie go do potrzeb Ostrowieckiego Browaru Kultury, to duże przedsięwzięcie realizowane dzięki dofinansowaniu, w wysokości 17 mln złotych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Zakresowi wykonywanych prac, które robią już obecnie duże wrażenie, mogli w dniu wczorajszym przyjrzeć się podczas konferencji prasowej dziennikarze lokalnych mediów.

– To jest wyjątkowy moment. Znajdujemy się w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury, który przechodzi gruntowną przebudowę – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński – W ciągu roku ten obiekt całkowicie zmieni swoje oblicze. Ostrowiecki Browar Kultury to nie tylko sale wystawiennicze, to będzie miejsce, gdzie dzieci i młodzież będą mogły rozwijać swoje pasje, a rodzice i dziadkowie znajdą tu chwile relaksu. W Ostrowieckim Browarze Kultury swoje siedziby znajdą: Biuro Wystaw Artystycznych, Miejskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna. Zrobimy wszystko, żeby te obiekty tętniły życiem. To była ostatnia chwila na wybudowanie tego browaru. Na pewno musimy wykonać sporo prac, aby przygotować obiekt do otwarcia, ale najważniejsze jest to, że Browar, będący naszym dziedzictwem i mający ogromną wartość historyczną dla miasta, nie zniszczeje, a będzie tętnić życiem.

Modernizacja Ostrowieckiego Browaru Kultury to kolejna inicjatywa w ramach idei „Miasto Od Nowa”.

Wykonawcą robót budowlanych przebudowy dawnego browaru jest firma MTM Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie z którą została podpisana umowa w miesiącu lutym 2017. Przebudowa budynku odbywa się w systemie zaprojektuj i wybuduj.