Aktualności

Wigilia u Amazonek

W Centrum Aktywności Obywatelskiej, po raz kolejny, zapachniało świętami, a to za sprawą Ostrowieckich Amazonek, które wraz z przyjaciółmi stowarzyszenia usiadły do wigilijnego stołu aby pogratulować sobie woli życia, a także życzyć zdrowia i wszelkiej pomyślności na cały przyszły rok.

Uroczystość rozpoczęło błogosławieństwo księdza wikariusza z Parafii p.w. Najświętszej Marii Panny. A następnie Prezes Stowarzyszenia “Ostrowiecki Klub Amazonka” Danuta Ogórek przywitała wszystkich przybyłych gości.

Przy wspólnym wigilijnym stole nie zabrakło władz miasta, na czele z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim, który jak co roku złożył Paniom serdeczne życzenia, wręczając im jednocześnie drobne  upominki w postaci kalendarzy.

-Od lat współpracuję ze Stowarzyszeniem Ostrowiecki Klub „Amazonka” i staram się wspierać jego działania. Dziś życzę wszystkim Paniom zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Często życząc komuś zdrowia nie zastanawiamy się nad istotą tego życzenia. Myślimy, że to banał. Tak nie jest. Zdrowie jest najważniejsze! Proszę przyjąć również życzenia wszelkiej pomyślności, siły do przezwyciężania trudności oraz sprawdzonych  i wiernych przyjaciół  – mówił Prezydent Jarosław Górczyński.

Ze świątecznymi życzeniami przybyła również Agnieszka Rogalińska – Prezes ARL, a także fizjoterapeutki i psycholog, którzy na co dzień pracują  z Amazonkami.

Po wystąpieniu gości, uczestnicy spotkania, łamiąc się opłatkiem, składali sobie wzajemnie życzenia.

Wszystkim towarzyszyła rodzinna atmosfera, a potrawy na stole były przepyszne, przygotowane własnoręcznie przez członkinie Stowarzyszenia “Ostrowiecki Klub Amazonka”.