Aktualności

Sobota ze zdrowiem

W ramach kolejnej już edycji „Soboty ze zdrowiem” – akcji organizowanej przez radnych z Klubu Radnych Komitetu Wyborczego Wyborców Jarosława Górczyńskiego z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich skorzystało około 200 osób. Tym razem akcja skierowana została do mieszkańców ostrowieckiego osiedla Ogrody i prowadzona była w ramach profilaktyki chorób nerek.

– Będziemy pobierać krew na mocznik o kreatyninę, gdyż są to badania, które wskazują,  czy dobrze funkcjonują nerki. Zdecydowaliśmy się na takie badanie, gdyż wiele osób nie wie, że ma problemy z nerkami. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów z cukrzycą – tłumaczyła dr diabetolog Małgorzata Bień.

– Soboty ze zdrowiem wpisały się na stałe do kalendarza imprez prozdrowotnych w naszym mieście. Przypomnę, że mimo iż opieka zdrowotna nie należy do naszych statutowych zadań, to radne regularnie poświęcają swój wolny czas i środki dla ostrowczan. Mamy w swoich szeregach przedstawicielki służby Zdrowia, a wśród nich lekarki – doktor Małgorzatę Bień, Danutę Barańską, Irenę Kowalczyk – Kwiecień, Halinę Sławek oraz Wiceprzewodniczącą Rady Miasta – doświadczoną położną Joannę Pikus. W działania te angażują się również pozostali radni, tym razem w organizacji przedsięwzięcia pomagał Łukasz Dybiec – Radny Rady Powiatu. A to wszystko dla naszych mieszkańców. Osobiście popieram te inicjatywy i dziękuję za dotychczasowe działania – mówił Prezydent Miasta Jarosław Górczyński.

– Przebadano wszystkie osoby, które zgłosiły się do badania. Tego rodzaju akcje pokazują, że nasze, ostrowieckie społeczeństwo jest świadome tego jak ważna jest profilaktyka, a ilość osób zarejestrowanych do badań i konsultacji świadczy natomiast o potrzebie organizowania takich inicjatyw  – powiedziała Joanna Pikus – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta.