Aktualności

Zainaugurowano Rok Kulturalny 2017/2018

W dniu wczorajszym w sali kina “Etiuda” zainaugurowano Rok Kulturalny 2017/2018. Tradycją stało się już, że  podczas inauguracji prezydent miasta przyznaje nagrody. W tym roku Prezydent Jarosław Górczyński uhonorował dwa ostrowieckie chóry „Coro Cantorum” oraz „Cantate Domino”oraz ich dyrygentów Ewę Goworowską i Andrzeja Budzińskiego. Łączna pula nagród to 20 tys. złotych.

– Tu w dawnym Zakładowym Domu Kultury swoje pierwsze kroki stawiało wielu wspaniałych artystów i mocno wierzę w to, że w Ostrowieckim Browarze Kultury, który już niebawem będziemy mieli w naszym mieście także zostanie odkrytych wiele talentów – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Inauguracja Roku Kulturalnego to wydarzenie podsumowujące mijający rok, a zarazem otwierające nowy sezon. To również czas refleksji nad tym co wspólnie udało się nam zrealizować. Serdecznie dziękuję dyrekcji i pracownikom Miejskiego Centrum Kultury, Biura Wystaw Artystyczny, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz wielu innym instytucjom i stowarzyszeniom za wspaniałą działalność. Inwestycje w kulturę to inwestycje długofalowe. Po latach okazuje się, że w kulturę warto inwestować. Kultura kształtuje ludzi, uczy ich wrażliwości, ale też odpowiedzialności.

Po wręczeniu nagród chóry zaprezentowały po dwa utwory i zebrały gromkie brawa od zebranej publiczności.

Uroczystościom towarzyszył wernisaż wystawy fotograficznej Tadeusza Rolke i Chrisa Niedenthala „Sąsiadka”, a całość uświetnił Koncert Tenorów Leonvoci „Grand Amore”.