Aktualności

Jubileusz ostrowieckiego artysty

Piękny Jubileusz, bo 60 lat pracy twórczej obchodził ostrowiecki artysta, plastyk, malarz i rysownik – Tadeusz Kurek. Z tej okazji w sobotnie popołudnie w Kinie Etiuda odbyła się uroczystość poświęcona  dostojnemu Jubilatowi.

Na uroczystość przybyło wielu gości, którzy nie szczędzili słów uznania oraz wielu serdeczności skierowanych do ostrowieckiego artysty. W imieniu mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego oraz swoim własnym powinszowania złożył również Prezydent Jarosław Górczyński oraz Wiceprezydent Marzena Dębniak, życząc Jubilatowi kolejnych lat twórczej pracy oraz długich lat w zdrowiu.

Tadeusz Kurek jest charakterystyczną postacią w ostrowieckim środowisku artystycznym i kulturalnym. Jest ostrowieckim artystą malarzem, rzeźbiarzem, projektantem wnętrz, akwarelistą, rysownikiem, portrecistą, pejzażystą, nauczycielem i społecznikiem.
Z twórczością Tadeusza Kurka niejednokrotnie mogli zapoznać się zarówno mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego oraz innych miast polskich jak i zagranicznych, gdyż były one eksponowana na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.