Aktualności

II Międzynarodowe Forum Inwestycyjne Skarżysko-Kamienna 2017

W dniu dzisiejszym Prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w II Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym Skarżysko-Kamienna 2017. MFI to drugie organizowane na tak dużą skalę wydarzenie o charakterze międzynarodowym w mieście Skarżysko – Kamienna. Dwudniowe forum ma na celu m.in. wzmocnienie wizerunku oraz pokazanie potencjału inwestycyjnego naszego regionu jako atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestorów zewnętrznych. Region ten w szczególności dotyczy tzw. “Trójmiasta nad Kamienną” w skład którego wchodzi: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Skarżysko Kamienna.

Pierwszego dnia II MFI odbyła się m.in. dyskusja panelowa “Przedsiębiorca w małym mieście, Co pomaga, co przeszkadza w rozwoju firmy? Współpraca miasta z biznesem. Jakie oczekiwania mają przedsiębiorcy? Jakie możliwości ma miasto?”. Mówiono również o potrzebach i możliwościach wsparcia polskich firm zainteresowanych wejściem na zmieniający się amerykański rynek żywnościowy, a także o prowadzeniu biznesu w obecnej sytuacji ekonomiczno-politycznej.

W spotkaniu udział wzięło wielu inwestorów, a także przedstawiciele środowisk przedsiębiorców, samorządowców, organizacji pozarządowych zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, Marek Materek – Prezydent Starachowic oraz gospodarz forum, Konrad Krönig – Prezydent Skarżyska Kamiennej podkreślali, że wspólnie wspierają wzajemne działania służące rozwojowi naszego regionu.

-Przedsiębiorcy szukający terenów inwestycyjnych, dzięki dobrej atmosferze jaka występuję pomiędzy naszymi miastami mogą liczyć na współpracę i pomoc – mówił Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

– Firmy które u nas zainwestowały często potrzebują kooperantów, dla nich czasami jest już mało miejsca w Starachowicach i mogą wówczas je uzyskać w pobliskich miejscowościach jakimi jest Ostrowiec Świętokrzyski lub Skarżysko-Kamienna – dodał Prezydent Starachowic.

Konferencja służyła nawiązaniu wzajemnych kontaktów ale również zapoznaniu się z przedsiębiorcami i inwestorami, którzy obecnie funkcjonują już w Skarżysku Kamiennej.