Aktualności

Zdrowo i sportowo na boisku

Prezydent Jarosław Górczyński we współpracy z zarządem Stowarzyszenia Ostrowiecka Akademia Piłkarska “GALACTICOS” wsparł inicjatywę zdrowego sportowca. W dniu dzisiejszym, po zakończonym treningu wszystkim adeptom piłki nożnej rozdał paczki z owocami.

– Prawidłowo zbilansowana dieta dziecka jest bardzo ważnym elementem jego życia. Dzięki niej dzieci mają energię do nauki, zabawy, a także siłę do realizacji swoich sportowych pasji. Dlatego też zawsze chętnie wspieram tego typu akcje. Cieszy mnie fakt, że zarząd i trenerzy szkółki Galacticos również podzielają moje zdanie i promują prawidłowe odżywianie wśród najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego – powiedział prezydent Jarosław Górczyński.

– Promujemy sport, jako najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu. Treningi, zaangażowanie, wysiłek fizyczny kształtują charakter i odciągają młodzież od komputerów i telefonów – dodaje radny miejski Kamil Kutryba.

Jest to już kolejna inicjatywa, która zachęca ostrowieckie dzieci do spożywania zdrowych i pełnowartościowych posiłków, a szczególnie owoców i warzyw.

Pierwszą tego typu akcją był program edukacyjny „Jem drugie śniadanie” realizowany w ostrowieckich szkołach podstawowych, w których dzieci oraz rodzice uczestniczyli w szeregu działaniach mających na celu uświadomienie im jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i co  należy jeść, aby  mieć siłę, energię do nauki i zabawy oraz zachować zdrowe ciało i umysł.

Co na to dzieci? Jeśli pożyteczne idzie w parze z przyjemnością, są jak najbardziej za!