Aktualności

Profilaktyka dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego

W dniu dzisiejszym prezydent Jarosław Górczyński wraz z Panią Danutą Ogórek – prezesem stowarzyszenia Amazonki, podpisali umowę dotyczącą badań profilaktycznych z zakresu nowotworów piersi, tarczycy, jamy brzusznej oraz prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych i psychologicznych. Dzięki tej umowie przebadanych zostanie 194 mieszkanek i mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. W ramach umowy przewiduje się dodatkowo zorganizowanie dwóch białych sobót, podczas, których będą przeprowadzane badania profilaktyczne raka piersi, a także zorganizowanie konferencji o tematyce dotyczącej promocji zdrowia i profilaktyki. Kwota umowy opiewa na 40.000 złotych i są to środki pochodzące w całości z budżetu Gminy Ostrowiec Świętokrzyski.

– Współpraca z Amazonkami trwa już od ponad 10 lat i układa się bardzo dobrze- mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Myślę, że o tym jak ważna jest profilaktyka nikogo nie trzeba przekonywać. Dlatego też dopóki będą środki finansowe będę wspierał Stowarzyszenie Amazonki ponieważ to czym zajmuje się i co robi w ramach swojej działalności zasługuje na najwyższe uznanie oraz serdeczne podziękowanie.

Podczas spotkania Prezydent mówił o tym jak duże w naszym mieście są potrzeby na tego rodzaju działania. Zapotrzebowanie to zaobserwować można chociażby podczas cotygodniowych wizyt w Ostrowcu Świętokrzyskim doktora Jacka Sadowskiego, onkologa ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach, do którego z dolegliwościami onkologicznymi zgłasza się mnóstwo mieszkańców naszego miasta. Dlatego też władze miasta, na czele z prezydentem starają się aby wesprzeć naszych mieszkańców odpowiednimi działaniami zapewniającymi im odpowiednią opiekę z dostępem do najlepszych specjalistów. Prezydent zapowiedział, że niebawem nasze miasto zostanie objęte również projektem unijnym finansowanym ze środków zewnętrznych w ramach, którego będą prowadzone badania profilaktyczne.

– Serdecznie dziękujemy za ten dar od serca – mówi Danuta Ogórek, prezes Stowarzyszenia Amazonki. – Mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego są Panu wdzięczne i na pewno nie zapomną o tym, że o ich zdrowie Pan tak bardzo się troszczy.