Aktualności

Ostrowiecka duma – Uczniowie Roku 2016/2017

W środę, 14 czerwca w sali kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się uroczysta gala XXVI finału Plebiscytu Uczeń Roku, który, jak co roku pod patronatem Prezydenta Miasta organizowany jest  przez Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta oraz Gazetę Ostrowiecką. Podczas uroczystości nagrodzeni i docenieni zostali uczniowie, których wiedza, umiejętności, ambicje i talenty wyróżniają się spośród innych. W gali udział wzięli laureaci tegorocznego plebiscytu, dyrektorzy publicznych i niepublicznych ostrowieckich placówek oświatowych, wychowawcy, rodzice, dziadkowie, koleżanki i koledzy najzdolniejszych uczniów.

– Nasi uczniowie mają olbrzymi potencjał, który dzięki zaangażowaniu ich pedagogów zaprocentuje w przyszłości – mówił prezydent Jarosław Górczyński. Jestem przekonany, że będziecie błyszczeć na scenach życia gospodarczego, naukowego, politycznego, czy kulturalnego rozsławiając Ostrowiec Świętokrzyski. Inwestując w Was, inwestujemy w przyszłość.

Prezydent podczas swojego wystąpienia mówił o tym, jak zmienia się ostrowiecka oświata. Wyliczył wszystkie nowinki, jakie pojawiły się w szkołach za jego prezydentury, m.in. certyfikaty językowe, wyższe o 100% stypendia dla najzdolniejszych, zajęcia sportowe w piątki i soboty, czy dodatek prezydencki dla nauczycieli. Prezydent Jarosław Górczyński zapowiedział także zmianę infrastruktury niektórych z placówek w związku z otrzymaniem przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski wielomilionowego wsparcia z Unii Europejskiej.
Później sceną zawładnęli najzdolniejsi, młodzi ostrowczanie. Jako pierwszych poznano uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy zostali wybrani finalistami plebiscytu Uczeń Roku w swoich szkołach. Później uroczyście rozstrzygnięto XXVI Plebiscyt Czytelników „Gazety Ostrowieckiej”  „Uczeń Roku”, na który wpłynęło tym razem 3.183 głosy. Wyróżnionych i nagrodzonych zostało także po trzech  uczniów z każdej z publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie ci wyróżnili się nie tylko wiedzą i umiejętnością jej wykorzystania oraz wzorowym zachowaniem, ale także zainteresowaniami takimi jak sport, muzyka, sztuka i zaangażowaniem społecznym.