Aktualności

Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Judo

W dniu dzisiejszym w hali sportowej KSZO prezydent Jarosław Górczyński uczestniczył w  Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Judo Dzieci i Młodzików zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Młodzicy z roczników 2003-2014, dzieci starsze z roczników 2005-2006 oraz dzieci młodsze z roczników 2007-2008 odbyli wyćwiczone walki, opierając się na swoistych technikach rzutów, trzymań oraz dźwigni.

Podczas mistrzostw można było poznać Judo jako kulturę zachowania się na macie oraz rytuał i szacunek dla przeciwnika. Widoczne było wszechstronne przygotowanie zawodników. Dało się zauważyć miękkość, zwinność i elastyczność ruchów popartych doskonałą techniką.

Cieszy fakt, że w Ostrowu świętokrzyskim coraz więcej dzieci i młodzieży interesuje się i trenuje tą dyscyplinę sportu, gdyż jest to dyscyplina ogólnorozwojowa rozwijająca szybkość, koordynację, wytrzymałość i siłę. Judo to nie tylko sport, to także szkoła życia. Uczy zaradności i samodzielności, pomaga przezwyciężyć własne słabości i kompleksy, uczy sportowej rywalizacji.

Prezydent pogratulował organizatorom przygotowania wydarzenia na wysokim poziomie. Zawodnikom zaś  życzył wielu sukcesów na niwie sportowej oraz szczęścia i powodzenia w życiu osobistym.