Aktualności

Dzień bibliotekarza

W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzili pracownicy bibliotek. Z tej okazji w ostrowieckim Biurze Wystaw Artystycznych odbyła się uroczystość z udziałem osób zatrudnionych w bibliotekach miejskich i szkolnych. Podczas uroczystości, w której udział wzięły władze miasta w osobach Prezydenta Jarosława Górczyńskiego, Przewodniczącej Rady Miasta Ireny Rendudy-Dudek oraz Wiceprezydent Marzeny Dębniak, Prezydent podziękował wszystkim pracownikom ostrowieckich bibliotek za ich codzienną pracę na rzecz lokalnej społeczności.

– Z okazji Dnia Bibliotekarza proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa profesjonalizm oraz ogromny wkład pracy w życie naszej lokalnej społeczności. Szczególnie dziękuję za szerzenie czytelnictwa wśród młodego pokolenia ostrowczan, przyczyniając się tym samym do wypracowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat.

Uroczystość uświetnił występ utalentowanego akordeonisty Kamila Łukaszewskiego, ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej, młodego muzyka odnoszącego wiele sukcesów.