Aktualności

Rzeczki w rozbudowie

W dniu dzisiejszym w ostrowieckim ratuszu odbyło się podpisanie umowy na realizację I etapu rozbudowy ul. Rzeczki (od ul. Iłżeckiej do „ogródków działkowych”).

– Gmina Ostrowiec Świętokrzyski na tę inwestycję miała zabezpieczone 8 milionów złotych, a oferta firmy TRAKT, która jest wykonawcą wynosi 7 mln. 441 tys. zł. – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Jest to najdroższe zadanie inwestycyjne drogowe jakie obecnie będzie realizowane w mieście. Obejmuje między innymi przebudowę skrzyżowania ulic Iłżecka-Rzeczki z instalacją sygnalizacji świetlej. Przebudowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Przebudowę instalacji elektrycznych. Będzie to ciąg tzw. obwodnicy północnej. W przyszłym roku planujemy kolejny etap tej ulicy do przebudowy. Od ogródków działkowych do ulicy Siennieńskiej.

Z uwagi na złożoność zadania i znaczące koszty jego realizacji, rozbudowa ul. Rzeczki została podzielona na 2 etapy. I etap o długości 1.078,00 m, czyli od ul. Iłżeckiej wraz z rozbudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej do „ogródków działkowych” i II etap od „ogródków” do ul. Sienieńskiej wraz z rozbudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej.

Termin zakończenia realizacji zadania określony został do dnia  31 października 2017 r.