Aktualności

Bociania sprawka – prezydencka wyprawka

W dniu dzisiejszym w naszym mieście odbyła się I edycja “Mlecznej Gali” – Bociania sprawka – prezydencka wyprawka.  Wydarzenie to adresowane było do najmłodszych mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, ich rodziców, dziadków i rodzeństwa. Inicjatorem i honorowym patronem tego eventu był prezydent Jarosław Górczyński.

Głównym punktem spotkania była prelekcja znanej blogerki i psychologa dziecięcego Małgorzaty Ohme, o tematyce dotyczącej wspomagania dziecka na najwcześniejszym etapie życia “Bóg nie może być wszędzie, dlatego wynalazł… rodzica”. O tym, jak wspomagać swoje dziecko w rozwoju na najwcześniejszym etapie życia. O najpiękniejszej i najtrudniejszej miłości.

Prezydent wręczając wyprawki dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta złożył jednocześnie serdeczne gratulacje rodzicom  oraz dziadkom przybyłym na to wydarzenie.

– “Jest mi naprawdę niezwykle miło powitać rodziny, które wzbogaciły się o cudowne księżniczki i królewiczów. Życzę Wam absolutnie wszystkiego co najlepsze. Rośnijcie zdrowo i szczęśliwie – powiedział prezydent. – To również dla Was i z myślą o Was inwestujemy w poprawę oferty kulturalnej i rozrywkowej. Otwarte baseny na Rawszczyźnie, Ostrowiecki Browar Kultury, poprawa infrastruktury na placach zabaw będzie służyć dorastającym dzieciom przez cały okres ich dojrzewania”.

W programie dodatkowo udzielane były porady lekarza pediatry Pani Magdaleny Klimas. Na sali wydzielona została część rekreacyjna dla starszych dzieci  w postaci kącika zabaw oraz strefy dla maluchów i ich rodziców. Na wszystkich uczestników czekał również słodki poczęstunek.