Aktualności

Setne urodziny mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego

30 marca br. Pan Wacław Wielgus, mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego obchodził 100 urodziny. Z tej okazji Prezydent Jarosław Górczyński wręczając dostojnemu Jubilatowi list gratulacyjny złożył mu najserdeczniejsze życzenia urodzinowe.

– Dzisiejszy dzień jest wyjątkowym świętem, jest chwilą radości dla Pana i Pana bliskich. Z okazji tego pięknego Jubileuszu składam Panu najserdeczniejsze życzenia, wszelkiej życiowej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i rodzinnym, niech każde kolejne lata życia będą dla Pana źródłem spokoju i szczęścia. W dniu tak zaszczytnego Jubileuszu proszę przyjąć życzenia wielu kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu – powiedział prezydent.

Pan Wacław Wielgus urodził się w Obręcznej 30 marca 1917 roku, ma dwoje dzieci, córkę i syna, troje wnucząt i jednego prawnuka.

Po ślubie, państwo Wielgusowie zamieszkali na wsi w Grocholicach, tam prowadzili gospodarstwo rolne, poza tym Pan Wacław produkował dachówki i pustaki. W 1969 roku przeprowadzili się do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie wspólnie z żoną wybudowali dom, w którym pan Wacław mieszka do dziś. Po przeprowadzce pan Wacław pracował w Przedsiębiorstwie Robót Kolejowych przy ulicy Zagłoby, pracował tam do emerytury. W międzyczasie z żoną uprawiali ziemię na górze opatowskiej, hodując owoce i warzywa, które sprzedawali na lokalnym rynku. Do niedawna samodzielnie uprawiał działkę, był kombatantem.

Z okazji swoich setnych urodzin Pan Wacław odebrał szereg życzeń oraz listów gratulacyjnych. List gratulacyjny od Prezesa Rady Ministrów  odczytał Prezydent Jarosław Górczyński składając go na ręce Jubilata wspólnie z Wicewojewodą Świętokrzyskim Andrzejem Będkowkim, który jednocześnie przekazał serdeczne życzenia w imieniu swoim oraz Wojewody Świętokrzyskiego. Nie zabrakło również  listów i gratulacji od Związku Kombatantów oraz od przedstawicieli ZUSu.
Pan Wacław nie krył swojego wzruszenia, kiedy na stole pojawił się tort urodzinowy ze świeczkami symbolizującymi 100 urodziny, a goście odśpiewali mu 200 lat.