Aktualności

Profesjonalne studio nagrań

Ostrowieckie przedszkolaki miały okazję zaprezentować Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu utwór pt. „Dziękuję ziemi” testując swoje wokalne umiejętności w profesjonalnym studiu nagrań.

Prezydent, obserwując talenty najmłodszych mieszkańców naszego miasta, zaproponował nagranie płyty z utworami wyśpiewanymi przez dzieci z ostrowieckich szkół i przedszkoli.

Chciałbym aby Miejskie Centrum Kultury, nagrało wyjątkową płytę, na której znajdą się piosenki zaśpiewane przez dzieci z naszych przedszkoli i szkół. Byłaby to wspaniała pamiątka nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców – powiedział prezydent.

Studio nagrań wraz z salą prób powstało w Ostrowcu Świętokrzyskim przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pozyskanych z Funduszu Promocji Kultury. Dzięki dofinansowaniu na realizację projektu  „Centrum Sztuk Audiowizualnych Etiuda” już niebawem w naszym mieście będą mogli ćwiczyć oraz nagrywać swoje muzyczne dzieła lokalni adepci sztuki muzycznej.