Aktualności

Odkryte baseny na “Rawszczyźnie”

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński zapowiedział, że otwarte baseny na obiekcie „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim powrócą już w nadchodzące wakacje.

– Są takie miejsca w każdym mieście, które je identyfikują, są ich symbolami, a takim miejscem w Ostrowcu Świętokrzyskim jest „Rawszczyzna”- mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Mieszkańcy od wielu lat czekają na odkryte baseny. Chcemy pokusić się o przywrócenie blasku temu ośrodkowi i stąd decyzja o zleceniu koncepcji odrestaurowania „Rawszczyzny”. Czasu jest niewiele, ale termin realizacji tego zadania jest realny.

Koncepcją zajęła się pracownia architekta Krzysztofa Popińskiego, który zaprojektował budynek głównej pływalni. Inwestycja ma być zrealizowana w oparciu o część środków z wypracowanej przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski nadwyżki budżetowej, ale samorząd rozpoczął też poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania. Realizacja przedsięwzięcia przez ostrowiecki samorząd, to odpowiedź na setki, jak nie tysiące próśb w tej sprawie zgłaszanych przez mieszkańców miasta.