Aktualności

Nowa siedziba BWA

Otwarcie nowej siedziby Biura Wystaw Artystycznych już niedługo – trwają ostatnie prace wykończeniowe i wszystko wskazuje, że niebawem będziemy mogli  podziwiać wystawy prac artystycznych na III piętrze budynku Kina Etiuda przy Alei 3 Maja 6.

Otwarcie BWA w nowym lokalu w dniu 23 marca br. zainauguruje wystawa prac złożonych na międzypowiatowy konkurs plastyczny “Mały Książę”. Prezydent Jarosław Górczyński zapoznając się z postępem prac remontowych pomieszczeń BWA miał okazję zobaczyć nadesłane prace, których wpłynęło ponad 70, głównie z Ostrowca Świętokrzyskiego, ale także z Kielc, Starachowic Stąporkowa czy Waśniowa. Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Prace remontowe związane z przeprowadzką Biura Wystaw Artystycznych przebiegają sprawnie i zgodnie z programem zaplanowanych wystaw. Już w kwietniu mieszkańcy będą mogli podziwiać “Autoportret empiryczny z Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic” w wykonaniu Jakuba Słomkowskiego – absolwenta malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, od dekady związanego z Ostrowcem Świętokrzyskim poprzez działalność w Stowarzyszeniu Kulturotwórczym Nie z tej Bajki. Pomysłodawcy realizowanego corocznie (od 2007) w naszym mieście projektu plenerowego „Kolacja na Hucie”.