Aktualności

Nie zapominając o Złotych Godach

Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński za pośrednictwem Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrowcu Świętokrzyskim zwrócił się do ponad sześćdziesięciu par z terenu miasta z propozycją organizacji uroczystych Złotych Godów w 50.  rocznicę ich pożycia małżeńskiego. Do tej pory z taką inicjatywą występowali sami zainteresowani lub ich rodziny.

Jubileusze za długoletnie pożycie małżeńskie to zazwyczaj ważna uroczystość wyróżniająca pary, które przez dziesięciolecia nierozerwalnie wspólnie kroczą przez życie. Podniosłości dodaje fakt, że uroczystość organizowana jest przy zachowaniu wysokich standardów estetycznych, z muzyką na żywo w udekorowanej Sali Urzędu Stanu Cywilnego, z udziałem Prezydenta miasta, w obecności którego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską w gronie rodziny i bliskich.

Podczas uroczystości Jubilaci wyróżnieni zostają również odznaczeniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Odznaczenie to jest docenieniem trudu pracy i wyrzeczeń, jakie na co dzień wkładają dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny oraz jednocześnie przypieczętowaniem prawdy o wzorze małżeństwa dla innych.