Aktualności

Przy wigilijnym stole

Z programem jasełkowym wystąpili podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej „Szansa” podczas spotkania wigilijnego zorganizowanego dla członków i sympatyków Polskiego Związku Niewidomych Koła Ostrowiec Świętokrzyski.

Prezes związku, pani Dorota Wójcik, składając życzenia bożonarodzeniowe podziękowała  za dotychczasową współpracę oraz okazaną pomoc na rzecz jego członków, wszystkim przybyłym na tą uroczystość sympatykom.

Wśród zaproszonych gości nie zbrakło Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego, który podziękował za nominowanie i ogólnopolską nagrodę za pomoc środowisku niewidomych i niedowidzących w konkursie Idol – Szansa dla Niewidomych. Złożył ciepłe życzenia, obiecał wsparcie, również poprzez jednostki gminne. Następnie wręczył  wszystkim obecnym świąteczne prezenty.

W uroczystości udział wzięła również Przewodnicząca Rady Miasta -Irena Renduda-Dudek, radni miejscy – Urszula Uba i Marta Woźnicka Kuzdak, które złożyły najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt oraz Nowego Roku.

Nie zabrakło nagród i  wyróżnień dla przyjaciół niewidomych, takie wyróżnienie z rąk Pani prezes Doroty Wójcik podczas spotkania otrzymała Prezes ARL Agnieszka Rogalińska.

Polski Związek Niewidomych Koło w Ostrowcu Świętokrzyskim ma już za sobą 66 lat swojej działalności. Koło pomaga swoim członkom odnaleźć się w życiu społecznym i zawodowym. Jest również przedstawicielem i reprezentantem ich interesów, organizuje warsztaty z psychologiem, doradcą zawodowym oraz rehabilitację dla osób niewidomych i słabowidzących.