Aktualności

Piękna i wyjątkowa uroczystość Złotych Godów

Dokładnie 50 lat temu na ślubnym kobiercu stanęły trzy rodzone siostry, mieszkanki Ostrowca Świętokrzyskiego. Mało tego. Panie sakramentalne „Tak” wypowiedziały tego samego miesiąca i tego samego tygodnia. Dzisiaj w Urzędzie Stanu Cywilnego z okazji pięćdziesiątej rocznicy ślubu medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” nadawane przez prezydenta RP z rąk prezydenta Ostrowca Jarosława Górczyńskiego odebrali Państwo: Barbara i Wiesław Warychowie, Urszula i Stanisław Rycomblowie oraz Ewa i Johannes Schulij. Trzy siostry wstąpiły w związki małżeńskie pomiędzy 14 a 20 sierpnia 1966 roku.

– Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, aby jednego dnia tak piękny jubileusz obchodziły 3 rodzone siostry – podkreślił prezydent Jarosław Górczyński. To dla mnie bardzo miłe i zaszczytne, że mogę uhonorować jubilatów w ten szczególny dzień.

Tak niezwykła sytuacja nigdy jeszcze nie zdarzyła się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Można pomyśleć, że los tak chciał, jednak jeśli nawet tak było, trudno oprzeć się wrażeniu że takie rzeczy zdarzają się tylko baśniach. Tym bardziej, że jak dodaje pani Barbara:

To były spontaniczne decyzje. Wcale nie umawiałyśmy się z siostrami co do daty naszych ślubów. Wszystko dobrze się potoczyło i możemy mówić o małżeńskim szczęściu.