Aktualności

MPK w lepszej kondycji

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta odbyła się sesja rady miasta w głównej mierze poświęcona sytuacji w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Z przedstawionej podczas obrad prezentacji jasno wynikało, że kondycja finansowa spółki jest coraz lepsza. Prezydent Jarosław Górczyński podkreślił, że dobrą pozycję firmy zawdzięczamy wszystkim pracownikom MPK, ich zaangażowaniu oraz ciężkiej i sumiennej pracy.

– Kierunek działań obrany przez zarząd jest realizowany. Jest wymieniany tabor, co widzą mieszkańcy, a zadowolenie mieszkańców jest dla mnie najważniejsze – mówił prezydent Jarosław Górczyński. – Dzisiaj mogę powiedzieć, że MPK obroniło się. Widzę, że działania spółki idą w dobrym kierunku i co najważniejsze spłacane są zaległości. Serdecznie dziękuję i gratuluję Panu prezesowi Jarosławowi Kateuszowi za dobrą pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Prezes MPK powiedział, że dbając o rozwój oraz stabilizację w firmie, podejmowane są kilkupłaszczyznowe działania. Mówił  o  powrocie autobusów na niektóre trasy podmiejskie, co zostało przyjęte z zadowoleniem przez mieszkańców miasta i okolicznych gmin, obniżce cen biletów, inwestycjach w tabor, a także o szeregu prowadzonych działaniach marketingowych. Wszystko po to, żeby pozyskać jak najwięcej pasażerów.

– Sytuacja w spółce na pewno jeszcze nie jest idealna, ale jest o wiele lepsza niż była 1 lipca 2015 roku – mówi prezes MPK Jarosław Kateusz. – Wówczas, gdy zaczynałem pracę w ostrowieckim MPK jako prezes zarządu podstawowym problemem były finansowe zobowiązania. Przedsiębiorstwu groziła utrata płynności finansowej. Podjęte działania spowodowały, że dzisiaj nie ma takiego zagrożenia i wszystko jest w terminie wypłacane i opłacane. Jeszcze nie jest idealnie. Potrzebujemy jednego roku, żeby mówić o stabilizacji w spółce MPK.