Aktualności

Miejskie instytucje przygotowane na przybycie Mikołaja

Dziś wyczekiwany przez wszystkie dzieci magiczny dzień, 6 grudnia. Mikołaj odwiedził wszystkie gminne przedszkola i szkoły. Odwiedził również Urząd Miasta, spotykając się z Prezydentem Jarosławem Górczyńskim, Wiceprezydent Marzeną Dębniak, Sekretarz Anną Niedbałą, Skarbnik Elżbietą Pichór  oraz pracownikami Urzędu Miasta jak i większość podległych instytucji, Kino “Etiuda”, Miejskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę przemieszczając się z miejsca na miejsce, autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

W Publicznym Przedszkolu nr 16 “Kolorowa Akademia” dzieci z niecierpliwością oczekiwały na Św. Mikołaja, który przybył z ogromnym workiem prezentów. Przedszkolaki zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy. Przygotowały wiersze, piosenki a także zagadki dla niecodziennego gościa. Dzieci przeprowadziły też wywiad z Mikołajem pytając m.in.: czy jak był mały to też chodził do przedszkola, gdzie zaparkował swoje renifery i co lubi jeść. Oczywiście obiecały, że przez cały następny rok będą grzeczne i wręczyły Mikołajowi na pożegnanie jego portret wykonany własnoręcznie.

Natomiast w Przedszkolu Publicznym nr 19 Święty obdarował dzieci słodkimi prezentami, a one ubrane w czerwone czapeczki i pelerynki zaprezentowały  krótką część artystyczną – wiersze   i piosenki o tematyce świątecznej.

Dzieci obejrzały również spektakl pt. „Śpiąca królewna” w wykonaniu grupy teatralnej  z Uniwersytetu III Wieku, działającego przy WSBiP w Ostrowcu Św. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Rady Miasta – vice przewodnicząca Joanna Pikus, przewodnicząca Rady Osiedla Ogrody – Hanna Wasik i przewodniczący Rady Rodziców Kamil Boleń.