Aktualności

Prezes PZPS z wizytą u prezydenta

Na zaproszenie Prezydenta Jarosława Górczyńskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim przebywał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, rodowity ostrowczanin Jacek Kasprzyk. Prezydent wraz ze swoim gościem rozmawiali w szczególności na temat rozegrania w naszym mieście atrakcyjnych meczów z udziałem polskich siatkarzy.

Jacek Kasprzyk – prezes PZPS podkreślił, że wspólnie z Prezydentem chcą, aby w Ostrowcu Świętokrzyskim zagościła siatkówka na najwyższym poziomie.

– Pod uwagę brane są: Kwalifikacje do mistrzostw świata kobiet z udziałem sześciu drużyn. Ten turniej odbyłby się na przełomie maja i czerwca. World Grand Prix, który jest odpowiednikiem męskiej Ligi Światowej. Bierzemy także pod uwagę mecze sparingowe pierwszej reprezentacji mężczyzn przed Mistrzostwami Europy lub mecze pierwszej reprezentacji kobiet także przed Mistrzostwami Europy. Któraś z tych imprez na pewno trafi do Ostrowca Świętokrzyskiego – powiedział Jacek Kasprzyk.

– Nasi mieszkańcy i sympatycy siatkówki z przyjemnością zobaczyliby mecze w wydaniu polskiej reprezentacji kobiet i mężczyzn, ponieważ kibice w Ostrowcu Świętokrzyskim kochają sport i siatkówkę – mówił Prezydent Jarosław Górczyński.

Prezydent podkreślił, że nasze miasto posiada odpowiednią infrastrukturę sportową i jest przygotowane do organizacji tego typu meczów.