Aktualności

Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki

Tegoroczny 13. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki obfitował w dzieła sztuki zgłoszone przez artystów z: Włoch, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Syrii, Indii oraz Polski. Konkurs odbywał się dwuetapowo. W pierwszej odsłonie udział wzięło w nim blisko 500 prac, podczas którego Jury zakwalifikowało prace do wystawy, w drugim zaś etapie zostały przyznane nagrody.

Nagrodę Grand otrzymał Radosław Skóra za rzeźbę, pt.”Drzewo”, drugą nagrodę otrzymała Joanna Janowska-Augustyn za zestaw prac wykonanych w technice druku cyfrowego pt. “Natura morta”, trzecia nagroda trafiła do rąk Teresy Kotowskiej-Rzepeckiej za zestaw obrazów olejnych  pt. “W stronę ciszy”. Natomiast specjalne wyróżnienie honorowe przyznano Izabeli Kicie za obraz pn.” Czary mary 1″.

– To wyjątkowa tradycja – Salon Sztuki w Ostrowcu Świętokrzyskim i tę tradycje warto kontynuować i kultywować- mówi prezydent Ostrowca Jarosław Górczyński. – Jest to 13 salon sztuki i jak na razie ostatni, ponieważ od wiosny obiekt, w którym się znajdujemy będzie remontowany. W 2018 roku będziemy Państwa gościć w nowych salach Ostrowieckiego Browaru Kultury. Serdeczne podziękowania dla Pani dyrektor, pracowników i współpracowników BWA. Serdeczne gratulacje dla wszystkich artystów.

Prezydent Jarosław Górczyński wręczając nagrody przekazał laureatom serdeczne gratulacje.