Aktualności

60 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji

Bardzo uroczysty charakter miały obchodu sześćdziesięciolecia istnienia Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.  1 kwietnia 1956 roku po raz pierwszy na ulice Ostrowca Św. wyjechały czerwone autobusy.

– Sześćdziesiąt lat na rynku komunikacyjnym, to świetny wiek, a z tego co wiem, że MPK jest najdłużej funkcjonującą spółką miejską na rynku ostrowieckim- przyznał Jarosław Kateusz, prezes zarządu MPK w Ostrowcu Św. W jubileusz wchodzimy w dobrych humorach, bowiem za nami ciężki 2015 rok pełen trudnych decyzji, a teraz należy tylko konsekwentnie iść do przodu wybraną drogą.

Prezes MPK złożył podziękowanie kierowcom za wszystkie przejechane bezpiecznie kilometry, pracownikom zaplecza technicznego za ciężką fizyczną pracę, administracji za upór i walkę o przetrwanie, pasażerom za korzystanie z komunikacji miejskiej, a szczególnie podziękowania skierował prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za wsparcie i danie spółce szansy.

– To przedsiębiorstwo świetnie wpisało się w historię gospodarczą naszego miasta- przyznał prezydent Jarosław Górczyński. Były i wzloty i dość trudne chwile, teraz możemy mówić, że sytuacja wydaje się być stabilna.

Prezydent przyznał, że czas próby jaki został dany miejskiej komunikacji został właściwie wykorzystany. Podziękował jeszcze raz załodze, że wyrozumiałość.

– Jednego będę nadal wymagał, to jak najwyższej jakości świadczonych usług- przyznał prezydent, który wspólnie z prezesem spółki i przewodniczącym rady nadzorczej Józefem Grabowskim wręczył grupie dwudziestu ośmiu pracowników statuetki i okolicznościowe dyplomy.

Wyróżnieni z okazji 60-lecia MPK w Ostrowcu Św.: Marta Grzesik, Maria Mikula, Hanna Sala, Leszek Domagała, Marek Pacholczak, Witold Sienniak, Janusz Giez, Stanisław Olejniczak, Mirosław Dziewięcki, Janusz Kieloch, Henryk Bańcerowski, Eugeniusz Piątkowski, Andrzej Niewiadomski, Waldemar Stojek, Jerzy Dwojak, Mirosław Cichoń, Andrzej Kaczewski, Krzysztof Skowron, Dariusz Stachurski, Jerzy Seweryn, Jan Bogdański, Krzysztof Ciuryło, Ireneusz Lasek, Kazimierz Krawczyk, Leszek Lipicki, Janusz Ziółkowski, Jarosław Łukasiewicz, Roman Grzesik.