Aktualności

Prezydent w ELKOM Trade

Prezydent Jarosław Górczyński kontynuuje dialog z ostrowieckim środowiskiem przedsiębiorców. Poznaniu potrzeb lokalnego biznesu służą najlepiej wizyty w siedzibach poszczególnych firm podczas, których wywiązują się rozmowy dotyczące skutecznych zasad wsparcia przedsiębiorców przez samorząd.

Tym razem włodarz Ostrowca Św. spotkał się w władzami i pracownikami firmy ELKOM Trade.

-Jestem pod wrażeniem części produkcyjnej zakładu, w której władze spółki zapowiadają dalsze inwestycje – przyznaje prezydent. Mówi się wprost o potrzebie rozbudowy zakładu. Firma ma własne tereny, na których proces można przeprowadzić, ale nie omieszkałem zaproponować gminne tereny inwestycyjne.

Prezydent docenił także prospołeczną postawę właścicieli ELKOM Trade, bowiem firma utożsamia się z miastem co widać szczególnie po imprezach sportowych, gdzie jej wsparcie jest widoczne.

– Podczas spotkania poruszyliśmy też temat w jaki sposób gmina może wesprzeć funkcjonowanie firmy i tutaj też pojawiła się wspólna płaszczyzna w lepszym skomunikowaniu zakładu poprzez rozwiązania na ulicy Targowej- mówi prezydent.

ELKOM Trade w Ostrowcu Św. produkuje systemy logistyczno – magazynowe bazując na 40 – letnim doświadczeniu w branży metalowej w zakresie zgrzewania i spawania. Zakres działalności firmy określają trzy nurty rozwoju branży: logistyka – magazynowanie, rolnictwo oraz usługi.  Oferując kompleksową obsługę w zakresie projektowania, produkcji, transportu i serwisu,  gwarantuje klientom optymalną współpracę.

Firma posiada szeroką gamę pojemników siatkowych, nadstawek i rolkontenerów oraz konstrukcji z profili, które znajdują zastosowanie w produkcji, magazynowaniu i transporcie: PET preform, butelek, nakrętek, opakowań plastikowych, podzespołów do automotive, artykułów sypkich oraz folii.

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku poszukujemy  innowacyjnych rozwiązań technologicznych w procesie produkcji i obróbki końcowej. ELKOM Trade dokonała w  Ostrowcu Św. dużych inwestycji w park maszynowy, które mają na celu wzrost wydajności i jakości produkcji.

Najlepsza jakość wyrobów potwierdzona została wieloma certyfikatami pozwoliła nam na zdobycie zaufania  światowych liderów w branży opakowań. Nasze produkty trafiają w 86% na rynki Unii Europejskiej, Azji, Ameryki i Afryki.  Potwierdzeniem tego są liczne referencje i listy gratulacyjne od klientów.

ELKOM Trade od 2012 roku jest również pierwszym polskim producentem systemów klatkowych do hodowli kur niosek, spełniających wymogi Dyrektywy Unijnej w zakresie wyposażenia.